Bize Yazın

Merkez 0(212) 330 01 410(212) 330 01 42

Maslak Link Plaza
Eski Büyükdere Cd. No:3-5 Maslak-İst

08.30 - 17.30 Pazartesi - Cuma

Faktoring Hakkında

Faktoring Nedir?

En genel anlamı ile faktoring, mal ve hizmet satışlarından doğmuş veya doğacak vadeli alacakların temlik yolu ile bir faktoring kuruluşuna devredilmesi ve bu alacakların faktoring kuruluşu tarafından yönetilmesidir. Faktoring üç taraflı bir işlemdir; mal ve hizmet satıcısı (MÜŞTERİ), bu mal ve hizmeti vadeli satın alarak borçlanan (BORÇLU) ve FAKTORİNG KURULUŞU.

Faktoringin 3 ayrı hizmet alanı vardır;

Alacak Tahsili ve Yönetimi
Bu hizmet mal ve hizmet satışlarından doğmuş alacakların faktoring kuruluşuna temlik edilmesi ile başlayan süreçtir. Alacakları temlik alan faktoring kuruluşu bu alacakların yönetimine ilişkin tahsilatı üstlenir, alacak kayıtlarını tutar, alacakların tahsili için ihbar, ihtar gibi işlemleri yerine getirir.

Garanti (Alacakların Sigorta Edilmesi)
Faktöre temlik edilen alacakların borçlularının aciz hali durumunda, alacakların ödenmeme riskinin faktör tarafından üstlenilmesidir. Böylece, alacaklarını faktöre temlik eden müşteri mal sattığı kuruluşların borcunu ödemeyecek duruma düşmesi karşısında korunmuş olur.

Finansman
Faktoring kuruluşuna temlik edilen vadeli alacakların vadesi beklenmeden faktör tarafından müşteriye (alacaklarını temlik edene) ödenmesidir..Faktör vadeli alacak tutarından masraflarını düşüp bakiyeyi müşterisine öder. Alacakların ödeme vadesi geldiğinde alacağın tamamı borçlu tarafından faktöre ödenir.
Kapital Faktoring olarak amacımız müşterilerimizle güvene dayalı ve uzun vadeli bir iş ortaklığı içerisinde çalışmaktır.
Şirketimiz, müşterilerine farklı ve kaliteli hizmet sunmaya odaklıdır.
Hızlı ve esnek değerlendirme sürecimiz , sizi ihtiyacınız olan nakde en kısa sürede ulaştırmaya yöneliktir.
Bilgi birikimine sahip , deneyimli kadromuz ihtiyaçlarınızı saptayıp size destek verirken ; internet üzerinden 24 saat kullanabileceğiniz aktif kullanıcı hesabınız da size en uygun çözümleri sunan bir iş ortağı olarak çalışma hayatınızın vazgeçilmez bir parçası olacaktır.

Kapital Faktoring ile çalışırsanız;

  • Sürekli ve kesintisiz nakit akışı ile işinizi hızlı ve kontrollü bir şekilde büyütebilirsiniz.
  • Nakit akışınızı size sunacağımız finans hizmetleriyle daha verimli ve karlı bir şekilde yönetebilirsiniz. Ödemelerinizi peşin yaparak hem önemli indirimler kazanabilirsiniz hem de üretim maliyetinizi düşürebilirsiniz.
  • Faktoring ile elde ettiğiniz nakit kaynak, müşterilerinize daha uygun satış koşulları sunmanızı ve rekabette bir adım önde olmanızı sağlar.
  • Periyodik borçlu istihbaratımız ile alıcılarınızın mali durumlarını güncel olarak takip eder , satışlarınızı daha güvenilir bir ortamda gerçekleştirmiş olursunuz. Böylelikle müşteri portföyünüzün kalitesi artmış olur.
  • Kapital Faktoring müşterilerini geçmiş yıllardaki mali performans ve satışlarından çok , mevcut konumlarıyla ve projeleriyle değerlendirir. Bundan yola çıkarak iş ortaklıklarını geleceğe taşımak için sizlerin ileriye yönelik iş planlarını destekler.
Hedeflerinizi gerçekleştirebilmeniz için sizin gibi düşünebilen, hızlı ve esnek çözümleriyle beklentilerinizi karşılayan bir iş ortağına ihtiyacınız var: Kapital Faktoring.