Bize Yazın

Merkez 0(212) 330 01 410(212) 330 01 42

Maslak Link Plaza
Eski Büyükdere Cd. No:3-5 Maslak-İst

08.30 - 17.30 Pazartesi - Cuma

Kobilere Özel

Kapital Faktoring güçlü sermaye yapısı ve çeşitlendirilmiş fonlama olanaklarını sektördeki tecrübesi ile birleştirerek başta Kobi’ler olmak üzere ekonomiye önemli ölçüde finansman sağlamaya devam etmekte, istikrarlı ve sağlam yapısını korumaktadır.

Kobi’ler Kapital Faktoring’e başvurarak, hızlı, esnek ve güvenilir finansman, garanti veya tahsilat hizmetlerinden faydalanabilir.

Finansman sağlamak isteyen satıcı firmalar, mal veya hizmet satışından doğmuş/doğacak alacaklarını faktoring şirketine gerekli bilgi ve belgeler ile bildirerek, uygun ve rekabetçi faiz oranları üzerinden, faktoring sözleşmesinin imzalanmasını müteakip ön ödeme sağlayabilirler.

Kobiler için diğer bir finansman yöntemi tedarikçi finansmanıdır. Tedarikçi finansmanı, kurumsal ve büyük ticari ölçekteki ana firmalara düzenli olarak mal ve hizmet satışı sağlayan Kobi’lerin bu firmalara gerçekleştirdikleri satışlardan kaynaklanan alacaklarını nakde çevirerek, ihtiyaç duydukları anda likiditeye kavuşmalarını sağlayan, aynı zamanda da alıcı firmaların tedarikçileri ile ödeme vadelerini daha esnek ayarlayarak nakit akışı, likitide ve işletme sermayelerini optimize etmelerini sağlayan bir seri çözümler modelidir. Ana firması tedarikçi finansmanı sistemine üye olan Kobi’ler bu hizmetten faydalanabilir.